חפש

טלוויזיה בחינם לכולם! (100% חוקי)

חפש

המדריך המלא לרכישת סטרימר 
 10 הסטרימרים המומלצים ביותר לשנת 2023

הרבה אנשים מתלבטים איזה סטרימר לקודי לרכוש , ומתלבטים בין עשרות הדגמים של סטרימרים של קודי שקיימים בשוק , והם בכלל לא מודעים לעובדה שבתוספת קטנה של כמה מאות שקלים , הם יכולים לרכוש מיני PC לקודי , שיתן להם תמורה גבוה בהרבה לכסף שלהם!
 
אז כן , סטרימרים לקודי הם בדרך כלל יותר זולים , אבל התמורה שתקבלו היא בהתאם, סטרימרים לקודי הם מאוד מוגבלים ואורך החיים שלהם נמוך בהרבה מאשר מיני PC לקודי , כמו כן , סטרימרים לקודי בדרך כלל מגיעים עם חומרה מוחלשת בהרבה ביחס למיני PC לקודי , והם לא ניתנים לשדרוג כלשהו , לא ברמת התוכנה ולא ברמת החומרה , כלומר , מה שקניתם , זה מה יש, ללא שום אפשרות לשדרוג.
 
דבר נוסף הוא איכות החומרים והרכיבים , החברות והמותגים שעומדים מאחורי הסטרימרים לקודי והמיני PC לקודי , ואפשרויות מערכות ההפעלה שניתן להתקין על כל אחד מהמכשירים.
בעוד רוב הסטרימרים לקודי הם בדיוק אותו מכשיר בעשרות ווריאציות שונות , כלומר , עותקים גנרים של מכשיר זהה ,תחת מיתוג ומארז שונה , מרבית מכשירי המיני PC לקודי , הם מכשירים שמיוצרים על ידי מיטב החברות העולמיות כגון: intel Nuc, Gigabyte Brix וכו'....
מלבד סטרימרים לקודי שמיוצרים על ידי חברות כגון : MINIX או TRONSMART , כל שאר הסטרימרים לקודי הם פשוט העתקיים גנריים של אותו מכשיר ולרוב נוכל למצא את אותו מכשיר בדיוק תחת כמה מיתוגים ושמות שונים.
 
אז זאת הייתה ההקדמה שלנו להבדל בין מיני PC לסטרימר לקודי , עכשיו נרחיב על כל נקודה ונסביר לכם בפירוט על ההבדלים העיקריים בין מיני PC לקודי לבין סטרימר לקודי.
 
מחיר
טוב, אז אם השיקול היחיד והעיקרי שלכם כאשר אתם מתכננים לרכוש סטרימר לקודי הוא אך ורק המחיר ולא מעניין אתכם שיקולים נוספים כגון: איכות הסטרימר קודי , אחריות על המכשיר , אורך החיים של הסטרימר קודי שלכם, אפשרויות הרחבה של הסטרימר קודי שלכם , אז תקנו סטרימר לקודי.
כלומר , אם מעניין אתכם רק המחיר ולא אכפת לכם שאתם קונים סטרימר קודי שלא יחזיק לכם יותר מכמה חודשים , וכאשר תצא גרסה חדשה לקודי תוכלו לזרוק אותו לפח הזבל ולא אכפת לכם שאין לכם אחריות על הסטרימר קודי שלכם ואין לכם בעיה להשקיע כמה מאות שקלים על סטרימר קודי שישמש אתכם לכמה חודשים בלבד , אז תקנו סטרימר לקודי.
 
במידה ואתם רוצים לבצע רכישה חכמה , ואתם מעוניינים בסטרימר לקודי שישמש אתכם לאורך זמן , סטרימר לקודי עם אחריות , סטרימר לקודי שיאפשר לכם לשדרג אותו בעתיד , סטרימר לקודי שתוכלו להתקין עליו כמה מערכות הפעלה במקביל , אז כדאי מאוד שתשקלו לרכוש מיני PC לקודי.
 
מיני PC לקודי הוא אמנם קצת יותר יקר מסטרימר לקודי אבל הוא הרבה יותר איכותי ושימושי , מגיע עם אחריות מורחבת ויחזיק לכם לאורך זמן!
 
חומרה
סטרימרים לקודי מגיעים לרוב עם חומרה חלשה יחסית למיני PC וכוללת במקרה הטוב:
מעבד AMLOGIC או ROCKCHIP 
זיכרון של 1GB או 2GB בתקן DDR3
ונפח אחסון של 8GB או 16GB בתקן EMMC
מעבד גרפי של AMLOGIC
כניסות USB 2.0
 
לעומת זאת מיני PC לקודי מגיעים עם חומרה הרבה יותר חזקה , ששואפת לעוצמה של המחשב הביתי לנו כולל:
מעבד INTEL כגון : N3160 , Z8300, N3050 ועוד... מעבדים אלו חזקים ואמינים בהרבה ממעבדים של סטרימירים לקודי וניתן גם לרכוש מיני PC עם מעבדים יותר חזקים כגון i3, i5 ואפילו i7 !!!
 
זיכרון: החל מ 4GB ואפשרות שדרוג ל 8GB ועוד.... הדגמים החדשים מגיעים עם זיכרון DDR4
 
נפח אחסון: החל מ 120GB בתקן SSD
 
מעבד גרפי של INTEL
 
כניסות USB 3.0
 
מי שקצת מבין ומעיין בהבדלי החומרה , מבין שלא מדובר פה על הבדלים מינורים , אלא על הבדלים של שמיים וארץ , וזה ממש כמו להשוות מכונית פרארי שיצאה עכשיו מהמפעל , לסובארו DL שנת 80 !!!
 
אם אתם מחפשים איכות , תשכחו מסטרימר לקודי ותחשבו לכיוון של מיני PC לקודי!!!
 
תוכנה
בסטרימר לקודי , מה שקיבלתם , זה מה שיש וככה גם המכשיר ילך לפח הזבל, כלומר אין שום אפשרות עידכון ואין יותר מדי אפשרויות , סטרימר קודי מגיע עם מערכת הפעלה אנדרואיד סטנדרטית שמותאמת בעיקר למסכי מגע וכאשר עושים את המעבר למסך רגיל , זה קצת לוקה בחסר.
 
כאשר אתם קונים סטרימר קודי אנדרואיד , אין לכם שום אפשרות עידכון , במידה והמכשיר הגיע עם גרסת אנדרואיד 4.4 , לא תוכלו לשדרג לאחר מכן לאנדרואיד 5.1 וכן הלאה, מה שהותקן על הקושחה של המכשיר , זה מה שישאר על הסטרימר קודי שלכם עד יום מותו.
 
הדבר רלוונטי ובא לידי ביטוי בעיקר כעת , כאשר הוכרז שתוכנת קודי 17 , לא תתמוך באנדרואיד בגרסה נמוכה מ 5.1 , הדבר גרם לכך שמאות אלפי סטרימרים אנדרואיד הולכים לצאת מכלל שימוש!!!
 
אז אם אתם קונים סטרימר קודי אנדרואיד , תקחו בחשבון , שאתם מוגבלים לתוכנה שהותקנה על המכשיר ללא שום אפשרות שינוי או שדרוג בעתיד!
 
גם במידה ומתרחשת תקלה במכשיר , תיקון מכשיר סטרימר אנדרואיד דורש את איפוס המכשיר ובמידה והאיפוס נכשל , אין יותר מדי אפשרויות לתיקון המכשיר וייתכן שיצא מכלל שימוש ונצטרך להשליכו לאשפה.
 
לעומת זאת , במיני PC לקודי התמונה שונה לחלוטין , אתם קובעים מה להתקין , ותמיד תוכלו לשדרג את מערכת ההפעלה של המיני PC לקודי שלכם , ויותר מזה , תוכלו להפעיל גם 2 או 3 מערכות הפעלה במקביל!
 
לדוגמא:
 
ניתן להתקין על המיני PC לקודי שלכם את מערכת ההפעלה WINDOWS 10 
ניתן להתקין על המיני PC לקודי שלכם את מערכת ההפעלה REMIX OS 3.0 שהיא בעצם גרסת אנדרואיד שמותאמת למחשב ומאפשרת להפעיל את כל האפליקציות המוכרות לכם מהאנדרואיד על המחשב שלכם!
ניתן להתקין על המיני PC לקודי שלכם את מערכת ההפעלה OPENELEC שהיא גרסת לינוקס של קודי בלבד , המאפשרת לכם לנצל את כל משאבי המיני PC לקודי שלכם , על מנת להפעיל את הקודי בלבד!
 
עכשיו תשוו מעבד AMLOGIC עם 1GB זיכרון שפועל על אנדרואיד מול מעבד INTEL עם 8GB זיכרון שמפעיל OPENELEC רק עם קודי :)
 
זה כמו להשוות מנוע 1.2 סמ"ק שמוביל משא של 5 טון , מול מנוע 2.5 סמ"ק טורבו שמוביל בנאדם אחד!
 
מעבר לוורסטיליות והאפשרויות הבלתי מוגבלות של מערכות ההפעלה שניתן להתקין על מיני PC לקודי , תמיד ניתן לשדרג את מערכות ההפעלה שמותקנות על המיני PC לקודי שלנו לגרסאות החדשות והמעודכנות ביותר , כך שלעולם לא נשאר מאוחר ותמיד נהיה מעודכנים !
 
חשוב לציין שניתן להפעיל על מיני PC לקודי את שלושת מערכות ההפעלה במקביל! 
 
אחריות , רכיבים , מותגים
אחריות
בעוד שסטרימר קודי , מגיע לרוב מסין ללא אחריות , במקרה הטוב אם נרכוש סטרימר קודי של חברה כמו MINIX ( שיעלה לנו כמעט כמו מיני מחשב) נקבל אחריות של שנה.
כאשר נקנה מיני PC לקודי , לרוב נקבל אחריות של 3 שנים מלאות על החומרה!!!
 
רכיבים
בעוד שבסטרימרים לקודי , נוכל למצא שלל רכיבים סינים זולים בעלי אורך חיים נמוך , במיני PC לקודי , נמצא רכיבים איכותיים של החברות הטובות בעולם כגון דיסק קשיח של SEGATE או WD , זיכרון של KINGSTON ועוד....
 
מותגים
בעוד שמלבד טרנוסמארט ומיניקס , שאר הסטרימרים הם עלומי שם ומגיעים בשלל מיתוגים שונים ללא שום חברה שעומדת מאחוריהם, כאשר נרכוש מיני PC לקודי , אנו נרכוש מיני PC לקודי של אחת החברות המובילות בעולם כגון : Gigabyte,Intel.HP,Acer,Asus,Lenovo,Dell ועוד!!!!
 
 
לסיכום,
אם אתם מחפשים סטרימר מומלץ לקודי , אז תוסיפו עוד כמה מאות שקלים ותרכשו מיני PC לקודי.
היתרונות של מיני PC לקודי:
 
- למיני PC לקודי אחריות 3 שנים
- למיני PC לקודי אורך חיים גבוהה בהרבה
- למיני PC לקודי יש חומרה הרבה יותר חזקה
- למיני PC לקודי יש מעבד אינטל עוצמתי החל מסלרון ועד I7
- למיני PC לקודי יש זיכרון RAM של 4GB ומעלה
- למיני PC לקודי יש אפשרות מגוונת של התקנת מערכות הפעלה
- למיני PC לקודי יש אפשרות להתקין 3 מערכות הפעלה במקביל: WINDOWS,ANDROID ו OPENELEC
- מיני PC לקודי נמצא מותגים של החברות הטובות בעולם Gigabyte,Intel.HP,Acer,Asus,Lenovo,Dell ועוד!
- מיני PC לקודי מאפשר לנו לשדרג את המכשיר שלנו ולהוסיף נפח אחסון וזיכרון
- מיני PC לקודי מאפשר התקנה ושינוי של מערכות ההפעלה המותקנות עליו
- למיני PC לקודי יש כרטיס גרפי של INTEL שמאפשר צפיה באיכות 4K ברמה הגבוהה ביותר
- עם מיני PC נוכל לעשות הרבה יותר דברים ושימושים מאשר סטרימר לקודי
- מיני PC לקודי לא מגביל אותנו למערכת הפעלה מסויימת גמו סטרימר אנדרואיד
- מיני PC לקודי לא מגביל אותנו מבחינת חומרה ותמיד ניתן לבצע שידרוגים למכשיר
- מיני PC לקודי הרבה יותר אמין מסטרימר לקודי , והוא לא יתפרק לנו אחרי כמה חודשים
 
אז בהצלחה וקנייה מהנה!

סטרימר לקודי או מיני PC לקודי , מה עדיף?

X92 - 3GB/32GB

X98 Pro

Minix U9

MINIX Z83-4

Gigabyte Brix

Intel Nuc

Minix A2

RII i18

RII i25

 
תגיות: קודי 2018, קודי 17, קודי 18, קודי 19, סטרימר קודי, סטרימר 2019, קודי 2019, קודי חדש, התקנת קודי, קודי התקנה, התקנת סטרימר, צפייה ישירה, צפייה בקודי, עידן פלוס, הרחבות לקודי, הרחבות לסרטים, הרחבות לסדרות, הרחבות לערוצי ספורט, הרחבות לערוצי עידן פלוס, הרחבות כתוביות, סטרימר עידן פלוס, אבקסיס, סדרות טי וי, סדרות TV, sdarot tv, sdarottv, קודי קמיליון, קודי קאט, KODI CHAMELEON, KODI CAT, KODI 18, KODI 19, KODI 2019, KODI WIZARD, KODI ADD ON, KODI DOWNLOAD, סטרימר שיאומי, שיאומי, xiaomi mi box, mibox, mi box, שיומי, סטרימר שיומי סטרימר לנטפליקס, נטפליקס, Netflix, מנוי לנטפליקס, Netflix Box, Netflix user, נטפליקס חינם, התקנת נטפליקס, סדרות נטפליקס, סרטים נטפליקס, ערוצים נטפליקס, נטפליקס ילדים, נטפליקס ספורט, נטפליקס הרחבות.