חפש

טלוויזיה בחינם לכולם! (100% חוקי)

חפש

המדריך המלא לרכישת סטרימר 
 10 הסטרימרים המומלצים ביותר לשנת 2023

דף הבית >> עידן + | עידן פלוס
 

המדריך המלא לעידן +
 
כמה פעמים מצאתם את עצמכם מזפזפים בין עשרות ערוצי הכבלים עבורם את משלמים עשרות עד מאות שקלים בחודש , ולבסוף כמו תמיד סיימתם את סשן הזיפזופ בערוצים הקבועים בהם אתם צופים ערוץ 2 או ערוץ 10, ושאלתם את עצמכם , למה לעזאזל אני משלם מעל 300 ש"ח בחודש על ערוצים בגרוזינית והודית?
 
אם אתם חיים בישראל , אין ספק שהמחשבה להתנתק משירותי הלווין או הכבלים ולעבור למשהו אלטרנטיבי כגון עידן + , עוברת לכם בראש לפחות פעם בשבוע.
 
בפוסט הבא ננסה לענות על כמה שאלות שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מתנתקים מהכבלים ועוברים לעידן +.
 

חדש! סטרימרים מומלצים לצפייה בעידן פלוס בכל מקום ללא אנטנה וללא תשלום חודשי

סטירמר חדש 8 ליבות כולל עידן פלוס          סטרימר חדש 4 ליבות כולל עידן פלוס  
  
 
מה זה עידן +?
מה המחירים של עידן +?
כמה עולה עידן פלוס?
איזה ערוצים יש בעידן +?
מה צריך בכדי לקלוטי עידן +?
באיזה איזורים ניתן לקלוט עידן +?
האם יש עידן + בקודי (KODI)?
האם ניתן לקלוט עידן + באינטרנט?
מה עושים אם יש בעידן + בעיות בקליטה?
איזה אביזרים צריך בשביל עידן +?
האם יש עידן פלוס למחשב?
איפה קונים עידן פלוס?
האם צריך ממיר בשביל עידן+?
האם יש עידן פלוס בטלוויזיה חכמה?
האם יש עידן + ב XBMC?
האם ניתן לקלוט עידן + דרך האינטרנט על המחשב או על הקודי ?
 
על כל השאלות האלה בנוגע לעידן + ננסה לענות בפוסט הבא:
 
אז קודם כל מה זה עידן +? 

עידן+ הוא מערך שידור טלוויזיה דיגיטלי קרקעי (באנגליתDTT - Digital Terrestrial Television) הפועל בישראל. קליטת השידורים מחייבת אנטנה וממיר דיגיטלי, או מקלט טלוויזיה המותאם לשיטת השידור הדיגיטלית.

שם המיזם עידן+ הוא ראשי תיבות של ערוצים ישראליים דיגיטליים נגישים. השידורים מופעלים על ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו ומופצים לקליטה בחינם בכל מדינת ישראל. (ויקיפדיה)

כמה עולה עידן +?

מטרת הפרוייקט של עידן פלוס הוא לספק מספר מצומצם של ערוצים ציבוריים חינם ומתן אפשרות לקלוט אותם מבלי הצורך לשלם דמי מנוי לספקיות הטלווזיה בכבלים ובלוויין , אולם, אף על פי שערוצים אלו משודרים חינם בצורה דיגיטלית , יש צורך בציוד על מנת לצפות בערוצי עידן +

איזה ערוצים יש בעידן +?

הערוצים הקיימים כיום בעידן פלוס הם:

הערוצים כיום

ערוצים שעתידים לעלות

ערוצים שמועד עלייתם עתידי


מה צריך בכדי לקלוטי עידן +?
על מנת לקלוט את שידורי ערוצי עידן + , יש צורך בממיר דיגיטלי, מחירי משתנים בהתאם לאיכות ולאפשרויות שהם מאפשרים ונעים בין 299 ש"ח ל 499 ש"ח , יש לקחת בחשבון שבהרבה מאוד מקומות ישנה בעיה בקליטת השידורים ותצטרכו להוסיף גם אנטנטה נוספת להגברת אות השידור של שידורי עידן + , טיפ קטן - גם זה לא תמיד עובד וישנם מקומות שפשוט בלתי אפשרי , ולא מן הנמנע שתיאלצו להיפרד מ מעל 600 ש"ח וכל מה שתראו בטלוויזיה זה "שלג" במקרה הטוב.
 
 
באיזה אזורים ניתן לקלוט עידן +?
 
מפת קליטת עידן +  - כנסו לקישור הבא האם לבדוק את קליטת השידורים של ערוצי עידן + באזורים שונים בארץ - מפת קליטת עידן + 
 
מצורפת מפת קליטה ארצית של שידורי עידן + , סימן כחול מציין מיקום של משדר עידן + , סימן ירוק מציין מיקום עם קליטה טובה של עידן + , סימן אדום מציין מיקום עם בעיות קליטה של עידן + , וכפי שאתם רואים , ישנם הרבה כאלה.
 
לאחרונה ישנם הרבה מאוד דיווחים על תקלות בקליטה של ערוצי עידן + , בעיקר בגוש דן:

ניסיון אחרון להחיות את ערוצי עידן פלוס

 

 
 
 
 
 
האם יש עידן + בקודי (KODI)?
 
KODI היא מערכת הפעלה לקולנוע ביתי המאפשרת צפייה בתכנים ללא הגבלה , כולל סרטים וסדרות , תוכניות ילדים , תוכניות טבע,תוכניות ספורט, תכנים למבוגרים , וכן מעל 1000 (אלף!) ערוצים בשידור חי.
בין הערוצים שקיימים בקודי , נמצאים כל ערוצי עידן + (ערוץ 12, ערוץ 13 , ערוץ 1 , ערוץ 9 , ערוץ 20 וכו'), וכן ערוצים נוספים , כגון , ערוץ הידברות , ערוץ הקניות , ערוץ 24 ועוד...
על מנת לצפות בערוצי עידן + בקודי , אין צורך באנטנות מיוחדות , אולם יש צורך לבצע קונפיגורציה למערכת הקודי . 
לצופים שסצנת ה KODI קצת חדשה להם , הגדרת מערכת ההפעלה של KODI על מנת לצפות בערוצים חיים יראה להם כמו סינית ויש צורך לצפות במדריכים בני שעה ומעלה על מנת להבין בכלל מה לעשות ואיך.
למי שמעוניין מצורף קישור ל מדריך KODI בעברית .
 
למי שלא מכיר את התחום , אין לו זמן מיותר או סבלנות ועצבים להתעסק עם ההגדרות של ה KODI , נמליץ להשקיע סכום של 499 ש"ח (שזה פחות או יותר מה שתשלמו על ממיר עידן + כולל אנטנה) ולרכוש נגן KODI.
ישנם הרבה סטרימרים בשוק , רובם מריצים KODI על מערכת הפעלה של אנדרואיד או ווינדווס, שיוצרים הרבה בעיות והתנגשויות עם ממשק ה KODI וגורמים לחווית צפייה גרועה הכוללת ניתוקים , לאגים , תקיעות וכו'...
כמו כן , רובם מגיעים ללא התקנה של KODI ועליכם יהיה להתקין את ה קודי לבד, או לחילופין , מגיעים עם התקנת קודי "ערומה" , כך שאת כל תהליך ההגדרות הארוך המסורבל והמייגע , תאלצו לבצע לבד.
 
על מנת לנצל את העוצמה של ה KODI , מומלץ לחפש נגן KODI , שמריץ את מערכת קודי בלבד , ללא אנדרואיד או ווינדוס, ומגיע עם כל ההגדרות המומלצות בעברית של ה KODI , לדוגמא , מכשיר ה KBOX המעולה, מצטיין בעובדה שהוא מריץ את מערכת הKODI בלבד, בעברית מלאה, עם כל ההגדרות של KODI בעברית , כך שכל מה שנותר לכם זה לחבר לחשמל ולטלוויזיה ולהתחיל לעבוד עם המכשיר.
רכישה של מכשיר כזה תחסוך ממכם שעות ארוכות של התעסקות מיותרת עם הגדרת ה KODI בעברית , תקלות מיותרות ב KODI , ותקבלו תמורה מלאה לכספכם , שכן במחיר של ממיר עידן + , תקבלו לא רק את ערוצי עידן + ( 6 ערוצים בלבד , באיכות שידור בינונית) , אלא תקבלו :
 
כל ערוצי עידן + באיכות מעולה (שידור על גבי האינטרנט) , ערוצים ישראלים נוספים (הידברות,קניות,מוזיקה), מעל 1000 ערוצים נוספים מכל העולם (ללא צורך בצלחת לויין שעולה אלפי שקלים) , תכנים נוספים ללא הגבלה כולל : סדרות , סרטים, תוכניות ילדים , וכמעט כל דבר שעולה על דעתכם באיכות מטורפת של FULL HD ואפילו 4K במידה והטלוויזיה שלכם תומכת....
 
האם ניתן לקלוט עידן + באינטרנט?
 
עדיין לא ניתן לקלוט את ערוצי עידן + באופן רשמי על גבי האינטרנט , אף על פי שעובדים על זה ואמור להיות בעתיד שידור רציף יציב ורשמי על גבי האינטרנט באיכות HD, אולם ישנה אפשרות לצפות בערוצי עידן + באינטרנט  דרך אתרי אינטרנט שונים המאפשרים צפייה בשידורי עידן + באינטרנט
 
אולם על מנת לצפות בשידורי עידן + בצורה הטובה והיציבה ביותר , אנו ממליצים על רכישה של מכשיר שמאפשר להריץ KODI בעברית ומגיע כבר עם כל ההגדרות הנחוצות על מנת לצפות בעידן + ב KODI
 
האם יש עידן + למחשב?
 
ניתן לרכוש אנטנה לקליטת עידן + במחשב , אולם , באיזור שישנה בעיית קליטה , זה לא ישנה הרבה והתופעה תחזור על עצמה , לכן למי שמעוניין לצפות בעידן + במחשב , יכול להכנס לאחד מאתרי האינטרנט המאפשרים צפייה בשידורי עידן + במחשב או לרכוש נגן KODI בעברית  , ניתן גם להתקין KODI בעברית על המחשב בהתם למדריך שלהלן : מדריך KODI
 
האם יש עידן + בטלוויזיות חכמות?
 
ישנן טלוויזיות חכמות (סמארט TV) , הכוללות ממיר עידן + מובנה , אולם , בעיית הקליטה בעינה נשארת , ולמי שיש באיזורו בעיות בקליטת עידן + , לא יעזור איזה טלוויזיה ירכוש ואם היא חכמה או אפילו קיבלה 100 בפסיכומטרי.
למי שרוצה לצפות בעידן + בטלוויזיה ללא תלות באות השידור של עידן + , נמליץ לרכוש נגן KODI בעברית , ולצפות בכל ערוצי עידן + , כולל מעל 1000 ערוצים נוספים מכל העולם
 
האם יש עידן + ב XBMC?
 
XBMC לשעבר זאת תוכנה שבעצם היא הגלגול הקודם של ה KODI,
שמו של ה XBMC שונה בשנת 2014 באופן רשמי לשם KODI, עם הגדרה נכונה של KODI בעברית , בהתאם לאחד ממדריכי KODI בעברית המצויים באינטרנט , ניתן לבצע הגדרות שונות ולצפות בערוצי עידן + בKODI , למי שמתקשה ואין לו סבלנות להתעסק עם התקנת KODI בעברית , נמליץ לרכוש מכשיר שמגיע כבר עם כל ההגדרות של הKODI בעברית , כגון מכשיר ה KBOX המעולה.
 
האם ניתן לקלוט עידן + דרך האינטרנט על המחשב או על הקודי ?
 
כפי שכבר ענינו קודם , למרות שכרגע אין תמיכה רשמית , ניתן לצפות בערוצי עידן + באינטרנט באתרים שונים המאפשרים צפייה בעידן + למחשב או להשתמש במערכת KODI, ניתן להתקין KODI בעברית באמצעות מדריך להתקנת KODI בעברית או לרכוש סטרימר יעודי ל KODI
 
מה עושים אם יש בעידן + תקלה או אין קליטה של עידן + ?
 
במידה ויש לכם תקלה בעידן + ואין לכם קליטה של עידן + באיזורכם , תוכלו לנסות אחת מהאלטרנטיבות הבאות:
 
צפייה בשידורי עידן + באינטרנט
צפייה בשידורי עידן + במחשב עי"י התקנת KODI בעברית
או רכישה של סטרימר KODI
 
בהצלחה וצפייה מהנה!
 
 
תגיות: קודי 2018, קודי 17, קודי 18, קודי 19, סטרימר קודי, סטרימר 2019, קודי 2019, קודי חדש, התקנת קודי, קודי התקנה, התקנת סטרימר, צפייה ישירה, צפייה בקודי, עידן פלוס, הרחבות לקודי, הרחבות לסרטים, הרחבות לסדרות, הרחבות לערוצי ספורט, הרחבות לערוצי עידן פלוס, הרחבות כתוביות, סטרימר עידן פלוס, אבקסיס, סדרות טי וי, סדרות TV, sdarot tv, sdarottv, קודי קמיליון, קודי קאט, KODI CHAMELEON, KODI CAT, KODI 18, KODI 19, KODI 2019, KODI WIZARD, KODI ADD ON, KODI DOWNLOAD, סטרימר שיאומי, שיאומי, xiaomi mi box, mibox, mi box, שיומי, סטרימר שיומי סטרימר לנטפליקס, נטפליקס, Netflix, מנוי לנטפליקס, Netflix Box, Netflix user, נטפליקס חינם, התקנת נטפליקס, סדרות נטפליקס, סרטים נטפליקס, ערוצים נטפליקס, נטפליקס ילדים, נטפליקס ספורט, נטפליקס הרחבות.