חפש

טלוויזיה בחינם לכולם! (100% חוקי)

חפש

המדריך המלא לרכישת סטרימר 
 10 הסטרימרים המומלצים ביותר לשנת 2023

קודי 17 | KODI 17 - בקרוב אצלכם!

גרסאת הקודי הנוכחית KODI 16 JARVIS נחתה אצלינו לא מזמן וכבר המפתחים של תוכנת המדיה סנטר הפופולארית בעולם נותנים לנו הצצה לגרסה

הבאה והמשודרגת של תוכנת קודי- קודי 17, הפעם כנראה לא מדובר בשינויים מיינורים ותיקוני באגים כפי שאנחנו רגילים בדרך כלל , אלא מדובר במהפכה.

מהצצה ראשונית על המראה העיצובי החדש של קודי 17 , ניתן להבחין שעשו פה שינוי של ממש .

זאת הפעם הראשונה שפתחי תוכנת קודי מחליטים לוותר ולזנוח ת הסקין אליו היינו רגילים עד כה - ה CONFLUENCE , ובקודי 17 אנו נקבל חשיפה ל 2 סקינים חדשים שהם יהיו ברירת המחדל של קודי 17 שמות הסקינים החדשים בקודי 17 יהיו Estuary ו-Estouchy , אחד מהם יתאים מכשירים רגילים , והשני יותאם במיוחד למסכי מגע.

ממבט ראשון על קודי17 ניתן לראות שכל הקו העיצובי שונה לקו הרבה יותר מודרני ועכשיו תוך שימוש בעיצוב שטוח FLAT , עיצוב שמקבל השראה

בעיקר ממערכות ההפעלה כגון WINDOWS ו OS של אפל וכן ברוב אתרי האינטרנט , העיצוב העכשיו הוא עיצוב שטוח ללא שימוש בצלליות , תלת

מימד וכל מיני אפקטים גרפיים כפי שהיינו רגילים בעשור הקודם.

הטרנד העכשיו בעיצוב בכלל הוא כמה שיותר פשוט , כמה שיותר שטוח , כמה שיותר מהיר וכמה שיותר פשוט , או במילים אחרות - פחות זה יותר!

אז בקודי 17 החליטו ללכת על עיצוב מרענן וחדשני , לדעתי היו צריכים עשות את זה מזמן , למען האמת מהגרסה הראשונה של קודי ועד גרסה קודי 16 ,

מערכת קודי נראתה בדיוק אותו דבר , כך שעדכון עיצובי היה צריך להגיע כבר מזמן , אבל עדיף מאוח מאשר לעולם לא.

יש לציין שישנם הרבה סקינים של מפתחים צד שלישי שהם לא פחות ממהממים ומשדרגים את הקודי שלנו בכמה רמות מבחינת עיצוב ונוחות שימוש,

אבל עדיין רוב המשתמשים בקודי , משאירים את הסקין המקורי של קודי , גם בשל העובדה שהוא יותר מהיר ויותר יציב , וגם בגלל שיש כאלה שפשוט

לא יודעים איך לבצע החלפת סקין , או שניסו פעם וזה חירבש להם את כל הקודי ולכן הם פשוט התייאשו.

אז כפי שציינו , קודי 17 , בעיצוב מרענן , אם אפשרויות תצוגה והפעלה חדשות , אפשרות לשינוי צבע , ו 2 סקינים חדשים , אחד למחשבים וסטרימרים 

שני למכשרים עם מסך מגע אז די לדיבורים , בואו נראה כמה סרטונים המציגים את קודי 17 , השלושה הראשונים לקוחים מאתר קודי הרשמי  מהפוסט בו הם חשפו לראשונה את קודי 17 ואת שם הקוד שלו : Krypton.
הסרטון אחריו מציג את קודי 17 בעברית מהאתר REVIVO KODI שמתמחה בתקנות קודי ומידע רב בנושא קודי 17.

לפי מה שנראה יש הרבה למה לצפות בקודי 17 , עם עיצוב נקי חדשני מעודכן ומינימליסטי תוך שימוש בקווים פשוטים ושטוחים ושלל אפשרויות חדשות.....אז בינתיים אתם מוזמנים לצפו סרטונים המציגים את קודי 17 , ואנחנו נעדכן בהתאם על כל מה שקשור לקודי 17, אז בינתים תמשיכו להנות מקודי 16....ובקרוב אצלכם - קודי 17! 
קודי 17  - קריפטון
 
מאז שנת 2008 כל שחרור של גרסה חדשה של תוכנת קודי או לשעבר XBMC קיבלה שם קוד בנוסף למספר הגרסה ( לדוגמא - קודי 14 HELIX , קודי 15 ISENGARD , קודי 16 - (JARVIS  קודי 17 קיבל את שם הקוד KRYPTON.
קריפטון הוא הוא יסוד ממשפחת הגזים האצילים שסמלו הכימי Kr ומספרו האטומי 36. 
קריפטון הוא גם הכוכב בו מתגורר גיבור העל סופרמן, הכוכב התפוצץ בשל שרשרת תגובות כימית גרעינית וכתוצאה מכך נוצר החומר "Kryptonite" שהוא קטלני עבור סופרמן.
כאמור , גרסה 17 של תוכנת קודי 17 , קיבלה את שם הקוד KRYPTON ע"ש סופרמן , מכאן גם הלוגו החדש של קודי 17 , שהוא הומאז' ללוגו של סופרמן , רק שבמקום האות S של סופרמן בלוגו של קודי 17 מופיעה האות K.

קודי 17
כינוי כל גרסה של תוכנה או חומרה בשם קוד בנוסף למספר הוא אינו דבר חדש ומדובר במסורת כמו שגוגל נותנת כינוי לכל גרסה של מערכת אנדרואיד ( קיטקט,לוליפופ,מרשמלו וכו') וכן גם חברות כמו NVIDIA ו INTEL , כך גם מתכנתי קודי אימצו את המסורת וכינו את קודי17 בשם קוד קריפטון.
על פי הבלוג הרשמי של קודי , גרסת קודי 17 היא לא רק גרסה הכוללת תיקונים ותוספות קטנות לתוכנת קודי המוכרת אלא מדובר בשיפוץ מאסיבי של הקוד הבסיסי של תוכנת קודי וממש אובראול הכולל שינוים רבים ומדובר כמעט בבניה מחדש של תוכנת קודי.  
נכון לכתיבת שורות אלו , טרם יצאה הגרסה הרשמית של קודי 17 , הגרסה הנוכחית שיצאה לאור בתאריך 1.7.2016 נקראת קודי 17 אלפא 2 .
אלפא היא אחד השלבים בפיתוח תוכנה והיא לרוב לא יציבה , זוהי מעיין גרסת טסט , חיי המדף של תוכנה כוללת כמה גרסאות לפני שהיא יוצאת באופן רשמי:
PREALPHA , ALPHA, BETA,RC - release candidate (RC) RC - זוהיא גרסה המועמדת להיות הגרסה הסופית המועמדת להפצה רשמית, כלומר גרסה יציבה שעברה בדיקות וטסטית ונטולה באגים משמעותיים.
 
כרגע תוכנת קודי 17 נמצאת עדיין בשלבי ביניים ויחלוף עוד קצת זמן עד לשיחרור הגרסה הסופית של קודי 17.
קצת מספרים ע"פ הבלוג הרשמי של קודי צמד הסקינים החדשים הם רק קצה הקרחון בשינויים שבוצעו בתוכנה , והשיפורים שבוצעו הם הרבה יותר עמוקים ומשמעותיים הכוללים : 1179 בקשות לשינוי קוד , 3735 שינויי קוד המתפשטים על 6679 קבצים שבוצעו על ידי 39 מפתחים שונים.
אם את מישהו זה מעניין אז להלן רשימה של כל השינויים שבוצעו בקודי 17 :
 
קודי 17 - עיצוב חדש

מצאו את ההבדלים קודי 16 VS. קודי 17!
קודי 16

קודי 16


​קודי 17

השינוי הראשון שנגלה לעיין כאשר מפעילים את תוכנת קודי 17 היא החלפת המעטפת , את מעטפת ה"קונפלואנס" הקשישה שעשתה את עבודתה נאמנה משנת 2009 כמעטפת ברירת המחדל של קודי , מחליפות 2 מעטפות חדשות שנקראות איסטוארי ואיסטאצ'י ( האחרונה מותאמת למסכי מגע) , 2 המעטפות האלו הן מעטפות ברירת המחדל בקודי 17 , וממבט ראשוני הן מביאות חדשנות עיצובית מרעננת כך שספק אם יהיה בכלל צורך להחליף מעטפת בקודי 17 , למרות ששוב עיצוב הוא דבר אישי וגם אם תירצו להחליף מעטפת תוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור , ואם אתם ממש מתגעגעים למעטפת קונפלואנס הקשישה תוכלולמצא אותה במאגר ההרחבות הרשמי של קודי.
 
על פי הבלוג הרשמי של קודי , הושקעו חודשים רבים של פיתוח בסקין (מעטפת) החדש של קודי 17 , והוא נבנה מהיסוד וכולל מסך בית חדשני ושימושי שיציג בפניכם בצורה אוטומטית את התכנים המועדפים עליכם.
כאמור הסקין הישן של קודי הקונפלואנס שימש את תוכנת קודי החל מנובמבר 2009 ובמהלך השנים הוא מילא את תפקידו בצורה נאמנה וזכה במהלך השנים לעדכונים קטנים ומינורים כשהמשמעותי ביותר הוא מעבר מתפריט מאונך למאוזן.
מהיום בקודי 17 , תתחילו להתרגל ל 2 סקינים חדשים "ESTUARY" - הסקין מעוצב בסגנון " חווית ה 3 מטר" (10 FOOT UI) , המשמעות הוא ממשק גרפי עבור טלוויזיות גדולות עם תצוגה ארגונומית הכוללת שימוש באלמנטים גרפיים כגון תפריטים כפתורים וטקסט שניתנים לצפיה בקלות ממרחק צפיה של 3 מטר לפחות תוך כדי שימוש במספר מצומצם של כפתורים בשלט כך שניתן לשלוט בו בקלות עם שלט טלוויזיה סטנדרטי.
הסקין השני בקודי 17 נקרא "ESTOUCHY" וכשמו כן הוא  מותאם במיוחד לשימוש במכשירים עם מסך מגע כגון סמארטפונים , טאבלטים וכו'...
נקודת המוצא בפיתוח הסקינים החדשים הוא שימוש באפשרויות החדשות שקודי 17 מציעה בצורה הטובה ביותר.
 
אז מה חדש בסקין החדש של קודי 17 "ESTUARY"?
במבט ראשון ניתן להבחין שמדובר באמת שמהפכה עיצובית של ממש , השימוש בתפריט הכולל רקע כחול ושימוש בסטריפ מאוזן הכולל קטגוריות כגון " תוכנות" וידאו" ותת תפריטים נזנח בקודי 17 לטובת תפריט צד הכולל שימוש באייקונים בעלי עיצוב מינימליסטי , ולשונית חיפוש בראש התפריט.
השינוי החדש בקודי 17 מבורך ותורם לניצול מקסימלי של המסך לשימוש נוח ויעיל.
תוספת חדשה ומבורכת היא וידג'ט לסרטים וסדרות הכולל : ניגון רנדומלי, נוספו לאחרונה, ובצפייה.
למוסיקה יש גם וידג'ט הכולל: מצבים שונים כגון התנגן לאחרונה, נוסף לאחרונה, הכי מושמעים, לא נשמע ועוד...
גם לטלוויזיה חיה ישנו ווידג'ט הכול את הערוצים המועדפים.
בתחום ההרחבות ( השימושי ביותר) בקודי 17 ישנו פיצ'ר חדש שמציג באופן אוטומטי את ההרחבות בהן השתמשו הכי הרבה (בחלוקה ע"פ קטגוריות כגון - הרחבות תוכנה , הרחבות וידאו , הרחבות מוזיקה וכו') , כך שההרחבות השימושיות ביותר עבורנו יהיו תמיד נגישות בלחיצת כפתור.
התצוגה הכללית של ספריות התכנים בקודי 17 קיבלה מתיחת פנים רצינית תוך שמירה על איזון בין אינפורמציה לפונקציונליאות והניווט בקודי 17 בהחלט הרבה יותר נוח יעיל ושימושי ומספק חווית שימוש משודרגת ונוחה.
פונקציה נוספת לסקין החדש של קודי 17 הוא האפשרות לשנות ערכת צבעים בלחיצת כפתור, מהיום לא רק כחול אפור משעמם , הלחיצת כפתור תוכלו לשנות את ערכת הצבעים של הקודי 17 שלכם לכתום , סגול , ירוק , כחול או אפור או כל צבע שאתם מעדיפים.
קודי 17
הסקין השני של קודי 17 המיועד למסכי מגע הוא מעיין גרסה רזה יותר של ה ESTUARY שהותאמה למסכי מגע תוך השמטת חלק מהאופציות על מנת לשמות על נוחות השימוש תוך ניצול מקסימלי של גודל המסך.
בסופו של דבר , השינוי העיצובי החדש של קודי 17 מביא איתו שינוי מרענן ומבורך , הניווט והשימוש הכללי של קודי 17 שונה בתכלית ממה שהכרנו בגרסאות קודי הקודמות , כנ"ל לגבי ההגדרות והתקנת ההרחבות וכו'...
כאמור ישנם שינויים רבים בתפעול המערכת בקודי 17 ויש צורך ללמוד מחדש את אופן השימוש במערכת.
הרעיון הכללי מאחורי המפתחים של קודי הוא לשנות את חווית השימוש בקודי 17 להרבה יותר פשוטה וידידותית גם עבור המשתמש המתחיל, כאמור לא תמיד אפשר לרצות את כולם , אבל צוות הפיתוח של קודי עשו עבודה יפה בקודי 17 , למרות שיש צורך להשקיע קצת זמן על מנת להתרגל לשימוש וצורת התפעול החדשה בקודי 17.
יש לשים לב שלא כל סקין בו אתם משתמשים היום מותאם לקודי 17, חלק מהסקינים הקיימים כבר קיבלו גרסה מותאמת וסביר להניח שרוב הסקינים הפופולרים יזכו לגרסה מותאמת.
 
ממשק ניהול ההרחבות גם הוא קצת שונה ונדרש מעט זמן הסתגלות לצורת השמוש החדשה, מעבר לכך , מהיום על מנת להתקין הרחבות צד שלישי יש צורך לבצע באופן יזום שינוי בהגדרות האבטחה של קודי 17 על מנת לאפשר התקנת הרחבות חיצוניות , בדומה להגדרות האבטחה של מערכת אנדרואית המאפשרת להתקין אפליקציות APK שהן לא מחנות האפליקציות הרשמית , רק לאחר ששינינו באופן יזום את הגדרות האבטחה.
שינוי זה נוצר לצור כסת"ח ( כיסוי תחת) של קודי , מהיום כל נושא הפרת זכויות היוצרים הינו באחריות המשתמש בלבד!
כלומר בקודי 17 לא תוכלו להתקין מאגרי הרחבות והרחבות חיצוניות כברירת מחדל ויש לפתוח את הגדרות האבטחה בקודי 17 על מנת להתקין הרחבות וידאו ומאגרי הרחבות.
כאשר תפתחו את האפשרות להתקין הרחבות צד שלישי בקודי 17 תקבלו גם אזהרה ותאלצו להצהיר שאתם מבינים את כל הסיכונים וההשלכות של התקנת הרחבות צד שלישי.
שינוי נוסף - ישנו מרכז עידכונים בו יופיעו כל ההרחבות שהותקנו או עודכני לאחרונה כך שתוכלו לבצע מעקב אחר כל ההרחבות שלכם בקודי 17.
מסך ההגדרות-
כל נושא ההגדרות עבר מתיחת פנים מאסיבית וכל הסקשיין של ההגדרות שונה לחלוטין ממה שהכרנו בגרסאות הקודמות של קודי , כמעט כל הגדרה שינתה מקום והפרמטרים לשינוי מוקמו מחדש בצורה יותר לוגית והגיונית ,
גם לכל נושא ההגדרות בקודי 17 יש צורך להסתגל מחדש.
את מי שזה מעניין להלן עוד כמה שינויים ששווים איזכור בקודי 17:
Mention worthy changes
• 10bit/HEVC hardware enabled playback on INtel or NVIDIA GPU that have the capabilities (see hardware specs)
• Refactor of scrapers
• Fix possible high CPU usage with GUI rendering
• Playback improvement on all platforms
• Support for multiple external ratings and userrating from GUI and smartplaylists
• Audio and subtitle filter added to smartplaylists
• Use ffmpeg for loading certain types of images and drop external libraries
• Added PVR to eventlog feature
• Various database optimisations
• Unify behaviour of context menu
• Improvements on binary add-on handling
• Rework of rendercapture which is used by boblight or ambilight implementations
• Removes SAP streams support
• Added MVC, framepack and 3D switching support on Raspberri-Pi
• Change certain settings from spinners to a list
• Further improvements on DirectX implementation
• Further unify certain skin windows to make it easier to make new skins without duplicating same code
• Music mood scanning
• Game controller add-ons
• Improved tag reading from music files
• Improvement on Kodi rendering system which should reduce CPU load and pave the way to headless some day
• Add InProgress node for TV Shows
• Fix CPU count on Android
• Various changes to Kodi python API. Please check documentation
• Save skin settings on early exit which should fix problems with loosing settings after restart
• Improved binary add-on API
• Improvements to internal webserver
• Use number separators from the selected GUI language (example 1.000,4 / 1,000.4) and also apply this to ratings
• Update to FFmpeg 3.0 which brings improved playback, stability and security fixes
• Security and stability improvement by updating to: Python 2.7.12 / mDNSResponder to 625.41.2 / libxslt 1.1.29 / libmicrohttpd to 0.9.50 / gettext 0.19.8 / libzip 1.1.2 / libjpeg-turbo 1.4.2 / libpng 1.6.21 / lzo 2.09 / sqlite 3120200 / openssl 1.0.2h / taglib 1.11
• Enable IPv6 for CURL
• Added CMake building on all platforms. Still work in progress
• Switch to Visual Studio 2015 building
• Remove boost, CXimage, jpgIO, libsquish dependencies as they are obsolete
• Auto create code documentation with Doxygen including a to-do list (link: https://codedocs.xyz/xbmc/xbmc/)
• Moved old PyDocs of the Kodi API to Doxygen
• Added skinning API to Doxygen
• Removed dead and obsolete core code
• Fixed memory leaks
• Fixed possible code deadlocks
• Fixed possible security flaws
• Fixed possible crashes
• Fixed code flaws found by various analyses tools
 
חדשות טובות וחדשות רעות 
החדשות הטובות
הן שקודי 17 מציגה שיפורים טכניים משמעותיים בכל פרמטר אפשרי כגון עיצוב גרפי , ממשק שימוש , איכות וידאו , איכות סאונד , איכות הזרמת וידאו ,ממשק טלוויזיה חיה ועוד...

 
החדשות הרעות

הן שעל מנת להתקין קודי 17 , יש צורך בדרישת מינימום שהמכשיר שברשותכם יריץ גרסת אנדרואיד 5.1 Android 5.0 Lollipop לפחות!

 
המשמעות היא שבמידה ויש ברשותכם סטרימר או מכשיר אנדרואיד המריץ גרסה ישנה יותר של מערכת אנדרואיד
לא תוכלו לשדרג לקודי 17!

 
במידה ואתם רוכשים סטרימר אנדרואיד חדש אל תתפשרו ותדרשו מכשיר שמריץ גרסאת אנדרואיד 5.0 לפחות!
 
מכשירים המריצים גרסת אנדרואיד ומותאמים לקודי 17 :
KODI 17 READY

 מכשירים המותאמים לקודי 17 - KODI 17 READY!

 
 
תגיות: קודי 2018, קודי 17, קודי 18, קודי 19, סטרימר קודי, סטרימר 2019, קודי 2019, קודי חדש, התקנת קודי, קודי התקנה, התקנת סטרימר, צפייה ישירה, צפייה בקודי, עידן פלוס, הרחבות לקודי, הרחבות לסרטים, הרחבות לסדרות, הרחבות לערוצי ספורט, הרחבות לערוצי עידן פלוס, הרחבות כתוביות, סטרימר עידן פלוס, אבקסיס, סדרות טי וי, סדרות TV, sdarot tv, sdarottv, קודי קמיליון, קודי קאט, KODI CHAMELEON, KODI CAT, KODI 18, KODI 19, KODI 2019, KODI WIZARD, KODI ADD ON, KODI DOWNLOAD, סטרימר שיאומי, שיאומי, xiaomi mi box, mibox, mi box, שיומי, סטרימר שיומי סטרימר לנטפליקס, נטפליקס, Netflix, מנוי לנטפליקס, Netflix Box, Netflix user, נטפליקס חינם, התקנת נטפליקס, סדרות נטפליקס, סרטים נטפליקס, ערוצים נטפליקס, נטפליקס ילדים, נטפליקס ספורט, נטפליקס הרחבות.